Eco multiclean – jak czyścić system speniania mleka, poradnik

Eco multiclean – jak czyścić system speniania mleka, poradnik

Spieniacz do mleka to narzędzie, które pozwala uzyskać gęstą piankę poprzez ręczne lub elektryczne ubijanie, zgodnie z wybranym przez nas modelem. Na rynku znajdziemy różne typy i modele spieniaczy do mleka, które pozwalają cieszyć się naszym cappuccino lub spienioną kawą bezpośrednio w domu. Aby to było możliwe należy dbać o czystość całego ekspresu nie zapominając przy tym o eco multiclean do systemu spieniania.

Eco multiclean Delonghi multiclean – kompletny poradnik

Dla niektórych przygotowanie idealnej pianki to prawdziwa sztuka. Niewątpliwie jednak elektryczny spieniacz do mleka pozwala nam również na uzyskanie bardzo dobrej jakości pianki, oszczędzając czas i wysiłek, ponieważ jedyne czynności, które należy wykonać to wlanie mleka do dzbanka i wciśnięcie włącznika.

Jednak wszystkie modele spieniaczy do mleka muszą być dokładnie wyczyszczone po użyciu dzięki środkowi eco multiclean. Awaria lub źle zarządzane czyszczenie narzędzia może bowiem nie tylko je uszkodzić, ale narazić nas na ryzyko dla naszego zdrowia. Dlatego dobrze jest nauczyć się prawidłowo czyścić spieniacz do mleka.

Delonghi eco multiclean – jak czyścić spieniacz?

Czyszczenie spieniacza do mleka, zarówno ręcznego, jak i elektrycznego, jest bardzo ważne. Resztki mleka, jeśli nie zostaną całkowicie wyeliminowane, z czasem mogą być niebezpieczne. Stają się żyzną glebą dla zarazków i bakterii, potencjalnie szkodliwych dla zdrowia.

Czyszczenie elektrycznego spieniacza do mleka, dzięki eco multiclean, zajmuje trochę więcej czasu i uwagi. Przede wszystkim należy całkowicie opróżnić pojemnik po użyciu i unikać pozostawiania w nim resztek mleka przez zbyt wiele godzin.

Środek Eco multiclean delonghi jest delikatny. Jego zastosowanie nie wpływa na powierzchnię ekspresu, gdyż nie detergentem agresywnym. Ma poświadczone bezpieczeństwo, dlatego też warto stosować go regularnie w celu utrzymania najwyższej higieny ekspresy do kawy.