HP 652 tusz – poznaj wszystkie jego zalety przed dokonaniem zakupu

HP 652 tusz – poznaj wszystkie jego zalety przed dokonaniem zakupu

Drukarka HP obsługująca wkład atramentowy HP 652 tusz, to urządzenie wielofunkcyjne. Drukarka atramentowa działa dzięki małym otworom, z których atrament jest rozpylany na papierze. Natomiast ich przeciwniczki, drukarki laserowe, wykorzystują toner: atrament trafia na papier poprzez ładunek elektrostatyczny.

 

Tusz HP 652 – parametry produktu

Drukarka atramentowa jest najpopularniejszym i najbardziej rozpowszechnionym modelem, ponieważ zapewnia bardzo wysoki poziom jakości. Jego działanie przypomina częściowo działanie drukarek igłowych. Zamiast tych ostatnich elementów są jednak małe dziurki, z których atrament jest natryskiwany bezpośrednio na papier. Wśród drukarek HP kompatybilnych z HP 652 tusz wymienić należy:

HP Deskjet Ink Advantage 4535, 4675, 1115, 2135, 3635, 3835, 2136, 3785. Wśród licznych modeli, do których pasuje tusz do drukarki HP 652 znajdują się również urządzenia takie jak: HP Deskjet Ink Advantage 3636, 5075, 3787, 3790, 3775 czy również HP Deskjet Ink Advantage 5275.

 

HP 652 – przeczytaj, dlaczego warto wybrać drukarkę atramentową

Drukarka atramentowa jest tańsza niż drukarka laserowa, ale jest droższa w utrzymaniu. Wkłady należy wymieniać częściej. Drukowanie za pomocą modelu atramentowego kosztuje co najmniej dziesięć razy więcej w porównaniu z drukarką laserową. Głowice termicznego druku atramentowego składają się z 300 do 600 dysz. Ich średnica jest równa średnicy ludzkiego włosa. Kolorystyka wywodzi się z połączenia trzech podstawowych kolorów: żółtego, cyjanowego i Magenty. Szybkość drukowania zależy również od tego, jak często dysze wystrzeliwują krople atramentu.

W przypadku drukarki HP kompatybilnych dla tuszu 652 HP, jest ona w stanie wydrukować z jednego wkładu do 360 stron. Drukarki atramentowe są jednak polecane szczególnie do użytku domowego. Co więcej wydruk utrzymuje się na nich znacznie dłużej i jakością w niczym nie ustępuje drukarkom laserowym. Tusz do drukarek atramentowych

 

W obiegu jest wiele produktów, także w zależności od rodzaju nadruku. Najpopularniejszym typem jest Dod (Kropla na żądanie): małe krople atramentu są rozpylane na papierze za pomocą dysz. Większość drukarek atramentowych wykorzystuje technologię termiczną: ciepło jest wykorzystywane do wystrzeliwania atramentu na arkusz papieru. Jest to proces działania m.in. tuszu HP 652.